Magic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Magic

Най-добрият форум за магия и магически способности.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Окултна литература

Go down 
АвторСъобщение
LadyArwen

LadyArwen


Брой мнения : 9
Точки : 14918
Репотация : 1
Join date : 09.10.2010

Окултна литература Empty
ПисанеЗаглавие: Окултна литература   Окултна литература EmptyВто Окт 19, 2010 2:26 pm

Искам да подчертая, че това е тема за книги, които сте чели и са ви оставили добри впечатления или пък са ви били препоръчани от някого с опит. Защото в окултната, както и в другата литература има много шкарто, което е хубаво да се прочете като художествена литература, но не и да се взима насериозно.
И ето тези, които аз препоръчвам:
ОШО - всички книги.
"Мистичната Кабала" - Дайън Форчън
"Изцеление от предишните животи" - Силвия Браун, както и предишните и книги. Тук съм малко със смесени чувства, тъй като в книгите става дума за хипноза и аз не мога да споделя опит, но звучат достоверно. Освен това ми е трудно да чета за Бог, в смисъл, че аз самата не съм особено вярваща, докато авторката на книгите е, но както казах, предоставя интересна гледна точка и си заслужава да се прочете.
"Диагностика на кармата" - С.Н. Лазарев - първата окултна книга, която прочетох, макар че тогава не я възприемах точно така. Много поучителна, но пак в духа на Християнството, малко крайни мнения на автора, но определено нещо, което трябва да се прочете.
"Магическият преход" - Тайша Абелар. Интересно и увлекателно четиво, макар да не съм почитател на Кастанеда и неговите ученички, практиките, описани в книгата се използват и в други учения. Добро четиво за онези, които си мислят, че магията е "фокус - мокус" стил Хари Потър. Показва колко сериозни са тези занимания и колко труд и усилия изискват.
всички книги на Карлос Кастанеда - както казах, не съм почитател и смятам, че в книгите му има неща, които следва да бъдат отсяти и не бива буквално да се четат, но то е въпрос на тълкуване. Познавам хора, за които неговите практики работят, въпреки че за мен лично нищо не свърши работа. Отново - хубаво е да се прочете.
"The Complete Idiot's Guide to Wicca and Witchcraft" - не се обиждайте предварително - това е едно хубаво въведение в света на Уика и вещерството.
"Магия със свещи за начинаещи" - Ричард Уебстър - едно добро начало.
"Advanced candle magic" - Рей Бъкланд - добро продължение.
"Нова Окултна енциклопедия" - Джон Майкъл Гриър - от чисто теоретична гледна точка повечето учения са много добре представени.
"Некрономикон" - добре е всеки, който има желание да се занимава с окултното да е чел поне това.
Всички книги на мадам Блаватска. Може и да не сте много голям фен на теософията, но книгите и са безкрайно полезни.
Ще погледна за още хубава литература, а освен това очаквам и други да се включат в дискусията.
Върнете се в началото Go down
 
Окултна литература
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Magic :: Теми-
Идете на: